Your immune system

Kaip veikia imuninė sistema?
Faktai, kuriuos turėtumėte žinoti

Jūsų imuninė sistema – tai pagrindinis jūsų gynybos mechanizmas, nuolat saugantis jus nuo virusų ir bakterijų, ypač peršalimo ligų ir gripo sezono metu. Štai kodėl imuninę sistemą būtina tinkamai prižiūrėti, kad ji galėtų pasirūpinti jumis1-2

<p>Imuninė sistema sudaryta iš imuninių organų, audinių, ląstelių ir molekulių, kurios yra tarpusavyje susijusios, kad galėtų kovoti su išorinėmis ar vidaus grėsmėmis.<br></p>

Imuninė sistema sudaryta iš imuninių organų, audinių, ląstelių ir molekulių, kurios yra tarpusavyje susijusios, kad galėtų kovoti su išorinėmis ar vidaus grėsmėmis.

<p>Yra du pagrindiniai imuninės reakcijos tipai: įgimtas ir įgytas imunitetas. Abu yra būtini, kad būtume sveiki ir išgyventume.<br></p>

Yra du pagrindiniai imuninės reakcijos tipai: įgimtas ir įgytas imunitetas. Abu yra būtini, kad būtume sveiki ir išgyventume.

<p>Įgimtą imuninę sistemą atsinešėte gimdami. Pagrindinis jos tikslas – neleisti plisti kenksmingiems ligų sukėlėjams, atakuojant juos ląstelėmis, pvz., fagocitais, ir išlaisvinant daugybę molekulių (pvz., signalines molekules, antivirusinius junginius), kurios dar labiau padeda ir reguliuoja įgimtą imuninę reakciją.<br></p>

Įgimtą imuninę sistemą atsinešėte gimdami. Pagrindinis jos tikslas – neleisti plisti kenksmingiems ligų sukėlėjams, atakuojant juos ląstelėmis, pvz., fagocitais, ir išlaisvinant daugybę molekulių (pvz., signalines molekules, antivirusinius junginius), kurios dar labiau padeda ir reguliuoja įgimtą imuninę reakciją.

<p>Susidūrus su virusais ar bakterijomis, kurių įgimta imuninė sistema negali sunaikinti, įgyta imuninė sistema sukuria atmintį ir vėl užsikrėtus ji gali sureaguoti daug greičiau.<br></p>

Susidūrus su virusais ar bakterijomis, kurių įgimta imuninė sistema negali sunaikinti, įgyta imuninė sistema sukuria atmintį ir vėl užsikrėtus ji gali sureaguoti daug greičiau.

<p>
Įgyta imuninė sistema vystosi visą gyvenimą, reaguodama į infekcijas. Ji gamina antikūnus, kurie atpažįsta ir sunaikina kenksmingus ligų sukėlėjus.
</p>

Įgyta imuninė sistema vystosi visą gyvenimą, reaguodama į infekcijas. Ji gamina antikūnus, kurie atpažįsta ir sunaikina kenksmingus ligų sukėlėjus.

Kodėl reikalingas imuniteto stiprinimas?
Penkios svarbios priežastys

Imuninė sistema – tai itin sudėtingas organų, ląstelių ir molekulių tinklas, kurį mokslininkai vis dar stengiasi suprasti. 

Trumpesnė liga

Trumpesnė liga

Pirmasis ir akivaizdžiausias stiprios imuninės sistemos pranašumas – tai mažesnis imlumas virusams ir bakterijoms: jūsų organizmas veiksmingai su jais kovoja.

Mažiau vaistų – mažiau šalutinio poveikio

Mažiau vaistų – mažiau šalutinio poveikio

Jei liga trunka trumpiau, suvartojama mažiau vaistų. Skirtingai nuo natūralių vaistų, daugelis sintetinių vaistų nuo peršalimo sukelia įvairų šalutinį poveikį.

Lengvesni simptomai

Lengvesni simptomai

Stipri imuninė reakcija ankstyvuoju peršalimo  laikotarpiu gali sutrumpinti ligą ir palengvinti simptomus. 

Geriau jūsų organizmui

Geriau jūsų organizmui

Įgimta ir įgyta imuninė reakcija turi būti gerai subalansuota. Imuninės sistemos veiksmingumas priklauso nuo to, kaip reguliuojama imuninė reakcija, siekiant sunaikinti virusinę infekciją, nepakenkiant organizmui.

Sveikas gyvenimo būdas

Sveikas gyvenimo būdas

Imuninę sistemą gali stiprinti svarbūs sveiko gyvenimo veiksniai. Tai tinkamai subalansuota mityba, nerūkymas, reguliari mankšta, geras miegas ir veiksmingas streso valdymas, tačiau ne vien tai.

Kaip stiprinti imunitetą?
Natūraliai, vartojant Engystol®

Kaip stiprinti imunitetą?

Engystol® – tai veiksmingas dvejopo poveikio vaistas, kuris stiprina įgimtą imuninę sistemą ir priešvirusinių savybių dėka kovoja su peršalimu. 

Jis padidina fagocitų, t. y. ląstelių, kurios dalyvauja kvėpavimo takuose naikinant virusus, kiekį ir aktyvumą, todėl uždegimas sumažėja. Be to, Engystol® skatina imuninę sistemą gaminti interferonais vadinamus antivirusinius junginius, kurie silpnina virusus ir atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant imuninę reakciją3-5

Imuniteto stiprinimas – paprasti kasdieniai būdai išlikti sveikam

Kiekvieną rudenį ir pavasarį daugybę žmonių užklumpa ligų peršalimo ligos. Tačiau kai kurie žmonės serga dažniau nei kiti. O taip yra todėl, kad skiriasi mūsų imunitetas. Imuniteto stiprinimas – paprastas dalykas, padedantis ilgiau nesusirgti, jeigu žinote, kaip rūpintis savo imunitetu.

Daugiau vitaminų. Jeigu norite gerai jaustis ir nesirgti dažnai, pirmiausia pasirūpinkite kokybiška ir visaverte mityba. Labai svarbu valgyti subalansuotą maistą, kuriame būtų gausu vitaminų ir naudingųjų medžiagų. O šaltuoju metų laiku siūloma praturtinti mitybą vitamino C turinčiais produktais. Taip stiprinti imunitetą yra paprasta ir efektyvu.

Tinkami vaistai. Jeigu galvojate, kaip stiprinti imunitetą, rinkitės tam skirtus vaistus, kurie yra pagaminti iš natūralių medžiagų. Jie stimuliuoja pirminius organizmo gynybos mechanizmus ir taip padeda įveikti peršalimą ankstyvuoju laikotarpiu, veikia kaip efektyvus, natūralus imuniteto stiprinimas. Tokius natūralius vaistus galima vartoti ir vaikams nuo vienerių metų.

Judėjimas sportas. Sportas ir aktyvus gyvenimas yra geras pasirinkimas, jeigu galvojate, kaip stiprinti imunitetą. Dažniau judėkite, daugiau laiko leiskite gryname ore, kad Jūsų organizmas būtų atsparesnis peršalimo ligoms.

  1. Chaplin D. Overview of the Immune Response. J Allergy Clin Immunol. 2010;125(2):S3-23. doi:10.1016/j.jaci.2009.12.980.

  2. Institute for Quality and Efficiency in Health Care (IQWiG). How does the immune system work? InformedHealth.org. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279364/ . Published 2010. Accessed June 10, 2020.

  3. Roeska K, Seilheimer B. Antiviral activity of Engystol(R) and Gripp-Heel(R): an in-vitro assessment. J Immune Based Ther Vaccines. 2010;8(1):6. doi:10.1186/1476-8518-8-6

  4. Wronski S, Dannenmaier J, Schild S, et al. Engystol reduces onset of experimental respiratory syncytial virus-induced respiratory inflammation in mice by modulating macrophage phagocytic capacity. PLoS One 2018;13(4):e0195822. doi:10.1371.journal.pone.0195822

  5. Enbergs H. Effects of the homeopathic preparation Engystol on interferon-gamma production by human T-lymphocytes. Immunol Invest. 2006;35(1):19-27. doi:10.1080/0882013050049675

Slapukų naudojimas: siekdami suprasti lankytojų pageidavimus ir optimaliai sukurti šią svetainę, naudojame slapukus. Išsamesnes informacijos, įskaitant informaciją apie tai, kaip bet kada galite atšaukti savo sutikimą, pateikta mūsų privatumo politikoje.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Vaisto pakuotės lapelį galite rasti čia >>>